GÜNCEL

Kendisini polis olarak tanıttı! 1 yıl 8 ay hapis cezası aldı!

Kayseri’de kendisini polis olarak tanıtıp, aradığı kişiye adının terör örgütü listesine karıştığını belirterek 110 bin TL dolandıran ve Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde yakalanan sanığa 1 yıl 8 ay hapis ile 66 bin TL para cezası verildi.

Kayseri’de kendisini polis olarak tanıtıp, aradığı kişiye adının terör örgütü listesine karıştığını belirterek 110 bin TL dolandıran Şanlıurfa’nın Akçakale nüfusuna kayıtlı olan E.S. hakkında 1 yıl 8 ay hapis ve 66 bin TL para cezası verildi.

KENDİSİNİ POLİS OLARAK TANITTI

23 Haziran tarihinde gerçekleşen olayda E.S., telefonla Kayseri’deki H.A.’yı arayarak kendisini emniyet görevlisi olarak tanıttı. Daha sonra E.S., H.A.’ya isminin terör örgütü listesinde yer aldığını söyleyerek, kendisinden 110 bin TL para talep etti. Söz konusu talep edilen parayı parka bırakan H.A. daha sonra dolandırıldığını anlayınca emniyet güçlerine haber verdi. Emniyet güçlerinin çalışması sonucu Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde yakalanan E.S. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

1 YIL 8 AY HAPİS CEZASI VERİLDİ

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu bulunan E.S., Sesi ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEBGİS) ile katıldı. Üzerine atılı suçları kabul etmeyen E.S. beraatını ve tahliyesini talep etti. Mahkeme heyeti, E.S. hakkında, ‘Kişinin, kendisini kamu görevlisi veya banka, sigorta, kredi kurumlarının çalışanı olarak tanıtması veya bu kurumlarla ilişkili olduğunu söylemesi suretiyle dolandırıcılık yapma’ suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezası verdi.

TV Urfa

LEAVE A RESPONSE