GÜNCEL

Aydınlık’tan sert tepki: Derhal istifa edin!

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Hilvan’da ve bazı ilçelerde 8 saate yakın elektrik kesintisi nedeniyle Şanlıurfa-Diyarbakır yolunu kapatan çiftçilerin görüntülerini paylaşarak sosyal medyadan tepki gösterdi. Aydınlık, “Çiftçiyi bu yola siz sürüklediniz, bunu bilin. Günde 8 saat elektrik kesintisi nedir? Ürün tarlada yandı, bitti” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Hilvan’da ve bazı ilçelerde 8 saate yakın elektrik kesintisi nedeniyle Şanlıurfa-Diyarbakır Karayolu’nu kapatan çiftçilerin görüntülerini paylaşarak sosyal medyadan tepki gösterdi.

Çiftçilerin ürünlerinin elektrik kesintileri nedeniyle tarlada yandığını ve zararın büyük olduğunu dile getiren Aydınlık, “Bakın bugün Türkiye genelinde 1-2 saat elektrik kesintisi yaşandı ve insanlar ayaklandı, bizim hemşerimiz bunun 3-4 katını her gün yaşıyor! İnsaf edin diyeceğim ama sizde ne merhamet kalmış ne de vicdan, tek diyeceğim; bu meseleyi çözemiyorsunuz, o halde derhal istifa edin!” diyerek tepki gösterdi.

‘DERHAL İSTİFA ETMELİDİR’

Konuya ilişkin sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunan CHP’li Aydınlık, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Buradan çok net bir çağrı yapıyorum; çiftçiye zulme sessiz kalan ve bu problemi çözemeyen her bir iktidar partisi temsilcisi derhal istifa etmelidir! Bıçak kemiğe dayanmadı artık bıçak kemiği kırdı geçti! Yemin ediyorum çiftçiyi öldürdünüz, tarımı bitirdiniz!

Ne yazık ki çare bulamayan çiftçilerimiz Şanlıurfa-Diyarbakır Karayolu’nu trafiğe kapattı, çiftçiyi bu yola siz sürüklediniz, bunu bilin! Günde 8 saat elektrik kesintisi nedir! Ürün tarlada yandı, bitti!

Bakın bugün Türkiye genelinde 1-2 saat elektrik kesintisi yaşandı ve insanlar ayaklandı, bizim hemşehrimiz bunun 3-4 katını her gün yaşıyor! İnsaf edin diyeceğim ama sizde ne merhamet kalmış ne de vicdan, tek diyeceğim; bu meseleyi çözemiyorsunuz, o halde derhal istifa edin!”

TV Urfa

LEAVE A RESPONSE