GÜNCEL

Eyyübiye’de ‘Huzur Sokak’ta asfalt başlıyor!

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, 15 Temmuz Mahallesi Huzur Sokak’ta başlatılacak olan asfalt serim çalışmaları öncesi alanda incelemelerde bulundu.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Mahallesi Huzur Sokak’ta başlatılacak olan asfalt serim çalışmaları öncesi alanda incelemelerde bulundu.  Eyyübiye Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Eyyübiye Belediyesinin ilçe genelinde yürüttüğü asfalt çalışmalarının son durağı 15 Temmuz Mahallesi Huzur Sokak oldu. Sokağın bölgenin en çok kullanılan ve en işlek sokaklarından biri olması nedeniyle sık sık yıpranması ve vatandaşların mağduriyet yaşaması üzerine harekete geçen Eyyübiye Belediyesi, bölgede asfalt çalışmasıyla köklü çözüm hedefliyor. Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından söküm işlemi tamamlanan sokağı Başkan Yardımcısı İlhami Günbeği, Abdullah Toprak ve Mahalle Muhtarı Ethem Çalışkan’la birlikte inceleyen Kuş, bölge sakinlerinin taleplerini yerinde dinleyip, oyun oynayan çocuklara eşlik etti. Mahallede yapılan ve yapılacak çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar Başkan Kuş’a teşekkür etti.

KUŞ: KISA SÜREDE BİTİRMİŞ OLACAĞIZ

Merkez ve kırsal mahalle ayırımı yapmadan çalışmaya devam ettiklerini belirten Kuş, ‘’Kırsaldaki çalışmalarımız hummalı bir şekilde devam ediyor. Kırsal mahallerimizin yol içi stabilize çalışmalarını inşallah kısa sürede bitirmiş olacağız. Merkezde de sıkıntılarımız vardı. Şu anda 15 Temmuz mahallemizde mahalle muhtarımız ile birlikte geziyoruz. 15 Temmuz mahalle muhtarımız ile birlikte daha önceden talep etmiş oldukları bir caddemizi asfaltlanması gerektiğini esnaf ve vatandaşlarımız bizlere iletmişlerdi. Bizler de kendilerine söz vermiştik ve parke taşı sökümüne başladık. Önümüzde hafta asfaltlama işlemini bitirip, vatandaşlarımızın çilesine son vermiş olacağız. Her mahallemizde ayrı ayrı çalışmalarımız var. Mahalle muhtarlarımızın mahallesi adına taleplerini hızlı bir şekilde karşılıyoruz. Şimdiden yapacağımız asfalt çalışması mahallemize hayırlı ve uğurlu olsun. Ayrıca şuanda ekiplerimiz Akşemsettin Mahallemizdeki çalışmalarına devam ediyorlar. Önümüzdeki hafta Akşemsettin ve 15 Temmuz Mahallemizde asfaltlama çalışmalarına başlamış olacağız.” dedi.

MUHTAR ÇALIŞKAN: ÇOK MUTLUYUZ

15 Temmuz Mahalle Muhtarı Ethem Çalışkan ise, ‘’Başkanımıza çok teşekkür ederim. Seçimden önce bizlere söz vermişti, seçimden sonra da gelip incelemelerde bulundu, bugün de çalışmalara başladı. Vatandaşlarımız da, bizler de çok mutluyuz. Başkanımız sağ olsun mahallemiz adına tüm talepleri yerine getiriyor, mahallemiz adına yapmış ve yapacağı olan çalışmalardan dolayı başkanımıza çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

TV Urfa

LEAVE A RESPONSE