GÜNCEL

Bakan Soylu: Tüm hasarlar telafi edilene kadar buradayız!

Muğla’daki yangın bölgelerinde incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yangınlar sönene kadar değil, tüm hasarlar telafi edilene kadar bölgede kalacaklarını kaydetti.

Muğla’da yangın bölgelerinde incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yangınlar sönene kadar değil, tüm hasarlar telafi edilene kadar burada olacaklarını ifade etti. Menteşe Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Bakan Soylu, 4 gün Antalya’da 2 gündür de Muğla’da bulunduğunu dile getirdi. Soylu, “Yerel yönetimlerimiz, belediyelerimiz Kavaklıdere başkanımız a burada. Diğer vatandaşlarımız da burada. Tüm kurumlarımız elimizden geleni yapıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız da iki saatte bir bizi arıyor” diye konuştu.

‘HAVADAN KARADAN DEVAM EDİYORUZ’

Yangına karşı hem havadan hem de karadan tüm müdahalelerin devam ettiğini vurgulayan Bakan Soylu, “Bir, iki gün daha böyle mücadele edeceğiz. İnşallah perşembeden sonra meteoroloji, rüzgarın biraz daha duracağını söylüyor. İnşallah öyle olur. Önemli olan yerleşim yerlerine tam gelmeden müdahale edebilmeyi sağlayabilmek. Havadan karadan devam ediyoruz. Burada sizi sonuna kadar yalnız bırakmayacağımızı bilmenizi istiyorum. Gece gündüz buradayız. Sadece yangınlar sönene kadar değil, aynı zamanda tüm hasarlar telafi edilene kadar burada olacağız” ifadelerini kullandı.

TV Urfa

LEAVE A RESPONSE