GÜNCEL

Yalçınkaya: Savaşsız bir bayram diliyorum

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında “Savaşsız, gözyaşı, elem ve kederin olmadığı bir bayram dileğiyle nice bayramlara” dedi.

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Kurban Bayramını yayımladığı bir mesaj ile kutladı.

Mesajında özellikle Ortadoğu’da yaşananlara ve Türk milletinin Müslümanlara desteğine değinen Yalçınkaya şu ifadeleri kullandı:

“ Kurban Bayramı ve bütün bayramlar aşağı yukarı 20 yıldır hep bize elem ve keder verdi. Bayram sevinçtir, bayram birleşmedir, bayram dağıtmadır, birliktir. Fakat emperyalist ülkelerin saldırısı maalesef Ortadoğu coğrafyasını paramparça etti. İslam alemine bu bayramları yas gününe çevirdi. Suriye’yi paramparça ettiler, Irak’ı, Yemen’i, Libya ve Lübnan’ı… Bütün bu felaket altında Türk millet olumsuz bu şartları yaşayan kardeşlerine elindekini, avucundakini yetiştirmek için canla başla çalışmakta. Bayram münasebetiyle bütün İslam aleminin bayramını canı gönülden kutluyoruz. Savaşsız, gözyaşı, elem ve kederin olmadığı bir bayram dileğiyle nice bayramlara. Herkese selam ve saygılar sunuyoruz.”

TV Urfa

LEAVE A RESPONSE