GÜNCEL

Ne gelen var ne giden! Ne olacak buraların hali?

Büyükşehir Belediyesinin eski binası geçtiğimiz aylarda yıkılırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül bölgeye park ve yeşil alan yapılacağını açıkladı. Ancak geçen süreye rağmen çalışma olmadığı görülürken, bölgede çöp yığılmaları da başladı.

Şanlurfa’da Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün göreve gelmesinin ardından birçok bölgede yıkım çalışmaları başladı.

Bu kapsamda kentin merkezi noktalarından birinde yer alan  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi de yıkıldı.

5 MAYIS’TA BAŞLADI

5  Mayıs’ta başlayan yıkım çalışmalarında Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, bölgenin park ve yeşil alan olacağını açıkladı.

Aradan geçen süre içerisinde yıkım tamamlanırken, bölgede nasıl bir çalışma yapılacağına dair açıklama yapılmadı.

3 AY GEÇTİ AMA…

Yıkım çalışmalarının üzerinden 3 ay geçmesine rağmen herhangi bir proje gündeme gelmezken, bölgedeki toz ve atıklar da can sıkmaya başladı.

Arazi üzerinde kalan taşlar yola savrulurken, toz da rüzgarla birlikte vatandaş ve esnafı rahatsız etti.

ÇÖP YIĞILMALARI BAŞLADI

Yine bölgede çöp yığılmaları da başlarken, vatandaşlar da durumdan şikayetçi oldu. Kent merkezinde böyle bir durumun yaşanmasına tepki gösteren vatandaşlar, çalışmaların yapılmasını istedi.

BEYAZGÜL NE DEMİŞTİ?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise yıkım öncesinde yaptığı konuşmada, “Bugün tarihi bir gün Şanlıurfa’ya uzun süre hizmet etmiş belediye binamızın yeni park alanı açmak için, Şanlıurfa’ya yeni meydanlar yeşil alanlar kazandırmak için eski haline dönüştürüyoruz. Şanlıurfa yaptığımız çalışmalarla tarihi kimliğine geri dönüyor. Şanlıurfa tarihi bir şehir, kadim bir şehir Şanlıurfa 12 bin yıllık mazisiyle bir tarih şehridir. Tarihi bir kimliği olan Şanlıurfa’nın kültürü, müziği, gastronomisi ile Şanlıurfa bir medeniyet şehridir. Bugün burada belediye binasının yıkımı aslında tarihi tekrar gün yüzüne çıkarmak ve Şanlıurfa’ya nefes aldıracak projeleri bir bir hayata geçirmektir. Tarihi şehir tarihi kimliğine dönüyor aslına dönüyor” demişti.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN SİTESİNDE YOK

Öte yandan yıkılan belediye binasının yerine ne yapılacağı konusunda Büyükşehir Belediyesinin resmi sitesinde de herhangi bir bilgi yer almadığı görüldü.

Yıkılan bina, hem planlanan hem de devam eden projelerde yer almıyor.

NE OLACAK?

Yine Büyükşehir Belediyesinin bölgede nasıl bir çalışma yapacağı da merakla bekleniyor.

TV Urfa

LEAVE A RESPONSE