GÜNCEL

Urfalı KESK kurucusu anıldı

KESK kurucularından Sevil Erol için Şanlıurfa’da töreni yapıldı. Anmada konuşan Eğitim Sen Urfa Şube Başkanı Mahmut Binici, “Biz biliyoruz ki her zamana mücadele edenler kazanmıştır. Onu her gün her alanda mücadelemiz ile yaşatacağız” dedi.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Sekreterliği yaparken yakalandığı kanser hastalığından dolayı 2008’de Ankara’da yaşamını yitiren Sevil Figen Erol, ölüm yıldönümünde Siverek Asri Mezarlığı’nda bulunan mezarı başında anıldı. Anma törenine Erol’un ailesinin yanı sıra, KESK Diyarbakır ve Şanlıurfa şubeler platformu ile KESK Siverek bileşenleri katıldı. Anma mezarlık girişinden mezar başına kadar yapılan yürüyüş ile başladı. Yürüyüşte Sevil Erol’un fotoğrafı taşındı.

Mezar başında yapılan saygı duruşunun ardından konuşan Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Urfa Şube Başkanı Mahmut Binici, “Kadın mücadelesinin öncülerinden olan arkadaşımızı anmak için bir aradayız. Sevil arkadaşımızdan sonrada kadın mücadelesi büyüyerek devam etmiştir. Yoldaşımızım bırakmış olduğu mücadele geleneğinin sözünü yeniliyoruz. Onun şahsında kabri başında sözümüzü bir kez daha dile getiriyoruz; bize bıraktığın mücadeleyi büyüyeceğiz, rahat uyu. Biz biliyoruz ki her zamana mücadele edenler kazanmıştır. Onu her gün her alanda mücadelemiz ile yaşatacağız” ifadelerini kullandı.

TEŞEKKÜR ETTİ

Ardından söz alan Sevil Erol’un babası Bekir Erol, anmaya katılanlara teşekkür ederek, “Beni kazanmak istiyorsan benim gelenek göreneklerime saygı göstermek zorundasın göstermesen rahat uyuyamazsın. Bizi onurlandırdınız. Halka kendini adamış, halk adına ölmüş kişilere özeniyorum ve kendimde böyle bir ölüm istiyorum” sözlerine yer verdi.

TV Urfa

LEAVE A RESPONSE