GÜNCEL

Kuş, şelale park ve kitap otağında inceleme yaptı

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, yapım çalışmaları tamamlanma aşamasına gelen, 3500 metre karelik alanı kapsayan, içerisinde şelale park ve kitap otağı bulunan alanda incelemelerde bulundu.

Eyyübiye Belediyesinden çalışmalara ilişkin açıklama yaptı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre; 15 Temmuz Mahallesinde engebeli olan ve yıllardır atıl durumda olan bölgeyi şelale park ve kitap otağı olarak bölgeye kazandırmak için çalışmaların startını geçtiğimiz aylarda veren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, çalışmaların tamamlanma aşamasına geldiği projeyi inceledi.

Beraberinde Mahalle Muhtarı Ethem Çalışkan ve ilgili birim müdürleriyle birlikte alana geçen Kuş, kitap otağının da yapım çalışmalarının tamamlanma aşamasına olduğunu, otağı, eğitim öğretim yılına yetiştirerek, gençlere de yatırım yapmaya devam edeceklerini söyledi.

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA AÇILACAK

Kuş, burada yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Aylar önce yapımına başladığımız 15 Temmuz Şelale Parkımızın bitiminde artık son aşamasına geldik. Bu parkı yapmadan önce esnafımız ile muhtarımız ile vatandaşlarımız ile istişare ederek bu parkı ortaya çıkardık. Vatandaşlarımız dinlenme alanlarına ihtiyacı var dediler, dinlenme alanları oluşturduk, çocuklarımızın ders çalışacak ortamı yok dediler, kendilerine Kitap Otağı inşa ettik. İnşallah bir haftaya kadar Kitap Otağımız bitmiş olacak. Yaşlılarımızın serinleyebileceği, dinlenebileceği alanlar oluşturup onların da taleplerini yerine getirdik. 15 Temmuz Mahallemize çok amaçlı parkımızı kazandırıyoruz ve önümüzdeki hafta içerisinde açılışını 15 Temmuz Mahalle sakinleri ile birlikte inşallah gerçekleştireceğiz. Şimdiden 15 Temmuz Mahalle sakinlerine hem parkımız hem Kitap Otağımız hayırlı olsun inşallah.”

TV Urfa

LEAVE A RESPONSE