GÜNCEL

Tüysüz’den kurtuluş mesajı

DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Tüysüz, 11 Nisan Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümüne ilişkin bir açıklama yaptı.

Demokrasi ve Atılım ( DEVA) Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Tüysüz, açıklamasında, şunları kaydetti:

“Ezelden ebede her daim baskı ve zorlamalara karşı durmuş, hoşgörü ve misafirperver bir şehir olan şanlı şehrimiz, davetsiz gelip yerleşmeye çalışan misafirlere dur demiştir. Bu dur deyişin diğer adı ise 11 Nisan Şanlıurfa’nın kurtuluşudur. Kurtuluşunu ilan eden şehrimiz genciyle, yaşlısıyla kadınıyla, erkeğiyle topyekûn mücadele vermiş ve bu mücadele haklı bir zafer ile neticelenmiştir. Bilinmelidir ki bu coğrafyanın insanları hiçbir zaman haksızlık yapmamış ama haksızlık karşısında da asla boyun eğmemiştir. Bundan sonra da eğmeyecektir.

Bizler bu güzel şehrin şanlı evlatlarının hak ettiği şekilde yaşayabilmesi, hak ettiği seviyede değer görüp, insanından şehir mimarisine kadar her anlamıyla tanıtılmasını sağlamak için çaba sarf edeceğiz. Bu anlamlı günde il merkezimiz ve ilçelerimizdeki tüm teşkilat arkadaşlarımız ile sahadaydık. Bugüne özel olarak hazırlanan “Şanlıurfa’nın Kurtuluşu DEVA’da” broşürlerimizi halkımıza dağıttık. Bir kez daha diyoruz ki bu güzel şehrin, bu şanlı şehrin; Şanlıurfa’nın Kurtuluşu DEVA’da.”

Tv Urfa

LEAVE A RESPONSE