GÜNCEL

Özaslan çözüm olarak sunmuştu! Bakanlık hayata geçirdi!

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan’ın mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarının eğitimi için sunduğu proje Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya geçildi.

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan’ın mevsimlik tarım işçilerinin çocukları için çözüm önerisi olarak sunduğu ‘mobil okul projesi’ Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirildi.

Koronavirüs salgını nedeniyle oluşan sosyal ve duygusal kayıpları gidermek için başlatılan “Telafide Ben de Varım” etkinlikleri her bir çocuğa ulaşmak için çok kapsamlı bir programla devam ediyor.

MEVSİMLİK İŞÇİLERİN ÇOCUKLARI İÇİN DE ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan öğrencilerle birlikte tarım alanlarında çalışmak için yaz aylarında göç eden mevsimlik işçilerin çocukları için de ayrı bir çalışma başlatıldı.

 Adana, Ankara, Çanakkale, Diyarbakır, Manisa, Mersin, Ordu, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak ve Hatay’da “Telafide Ben de Varım” programı için “Mobil Okullar” oluşturuldu. Mobil Okullarda çocuklar bütünsel bir yaklaşımla psikososyal destek alabildiği gibi öğretmen ve velilere yönelik eğitimler de yapılıyor.

BAKAN SELÇUK MENDİL KAPMACA OYNADI

Türkiye’nin her yerinde “Telafide Ben de Varım” kapsamındaki etkinliklerde çocuklarla buluşan Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu kez de Ankara’nın Kahramankazan ilçesi Çimşit Mahallesi’ndeki Mobil Okul’a konuk oldu. İlçe merkezine 10 kilometre uzaklıktaki çadır bölgesinde kalan ailelerin her kademedeki 62 çocuğunun yürüttüğü telafi faaliyetlerine eşlik eden Bakan Selçuk, okuma yazma, zekâ oyunları, okul öncesi etkinlik, müzik, açık hava oyunları ve masal sınıflarını ziyaret etti. Ziya Öğretmen, çocuklarla yumurta deneyi yaptı, mendil kapmaca oynadı.

TV Urfa

LEAVE A RESPONSE