GÜNCEL

Bakan Varank Urfa’ya geldi: 10 bin istihdam açıklaması

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, toplu açılış ve temel atma töreni için kente geldi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Desteklenen 67 Milyon TL’lik 5 Projenin Toplu Açılış ve Temel Atma Törenine katılmak üzere Şanlıurfa’ya geldi.

Temel atma törenine Bakan Varank’ın yanı sıra Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, milletvekilleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Bakan Varank, şu sözlere yer verdi:

“5 ayakkabı fabrikası açılacak. 2 bin kişiye istihdam gerçekleştirdik. Gelecekte 10 bin kişiye istihdam hedefliyoruz. Harran Üniversitesi ile Teknoloji Geliştirme Bölümü açtık. İmkân verildiğinde gençlerimizin neler yapacağını hep beraber gördük. Genç girişimcilere GAP ile finansal olarak yardımcı olacağımızı da söylemek istiyorum. Gene iş açmak isteyenler işyeri kiralama da destek olacağız. Turizmde ise 13 eski Urfa evini butik otele çevirerek gelen turistlere konaklama sağlandı. Göbeklitepe’nin üst çatısını tamamlayarak güzel bir görünüme kavuştu. Bundan sonra da Urfa’nın arkasında olmaya devam edeceğiz. Bugün açacağımız tesislerin Urfa’ya hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

TV Urfa

LEAVE A RESPONSE