GÜNCEL

Maskeler atılacak mı? Cumhurbaşkanı canlı yayında açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı TV programında gündeme dair değerlendirmelerde bulunurken, maske konusunda önemli bir açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT Haber’de yayınlanan “Cumhurbaşkanı Özel Yayını” programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Son günlerde sıkça konuşulan “maske takılmaması” konusuna da değinen Erdoğan, şu ifadelere yer verdi:

“Malum maske, mesafe, hijyen. Bu üç başlıkta sosyal mesafe önem arz ediyor. Sosyal mesafe gündemimizde yerini korursa arada mesafe korunması halinde maskeden de kaçabilmek, maskeden de kurtulmak mümkün olur. Bu da tabii baştan beri söylendiği gibi 1,5 metre idi. Buna dikkat edildiği zaman maskeden kurtulmak mümkün ama sosyal mesafe şart. Bakanımız kısa bir süre sonra bununla ilgili açıklamayı yapacak, ‘Şu tarihten itibaren, şu, şu şartlarda sosyal mesafe dikkat edildiği takdirde maskeyi çıkarabiliriz’ diye.

Eylül’de normal hayata dönmek istiyoruz, toplumsal bağışıklık yakalandıktan sonra aşı olanlar maske takmayabilir. Aşı takviminde aksama olmazsa, toplumsal bağışıklık yaz aylarında yakalanacak ve Türkiye sonbaharda normal hayata dönecek.”

TV Urfa

LEAVE A RESPONSE