GÜNCEL

Harran’da bir projede daha sona bitiyor!

Harran Belediyesi tarafından başlatılan Çarşı Projesi’nde ekipler sona yaklaşıyor.

Tarih ve kültür şehri, Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde değişim yaşanıyor. Seçildiği günden bu yana ilçede birçok ilke imza atan Özyavuz’un talimatlarıyla başlanan bir projede daha ekipler sona doğru yaklaşıyor.  Harran Belediyesi Hizmet Binası arkasında yer alan araç parkının yeni yerine taşınmasıyla boşalan alanda, ekiplerin çalışmalarıyla start alan Çarşı Projesi hızla ilerliyor. Harran Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Harran ilçe halkına verdikleri sözleri hayata geçirmek için proje ürettiklerini dile getiren Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, 20 adet iş yerinden oluşan Çarşı Projesi’nin ilçe merkezine ayrı bir katma değer sağlayacağını aktardı.

Özyavuz yaptığı açıklamada; “Tarihi surların karşısındaki Selahattin Eyyubi Caddesi’nde bulunan derme çatma iş yerlerinin verdiği görüntü kirliliği Çarşı Proje’mizi tamamlamamızla birlikte ortadan kalkacak. Esnafımız yeni yaptığımız işyerlerine yerleşecek. Sonrasında yapacağımız peyzaj düzenlemesi ile ilçe merkezimizin çehresini değiştireceğiz. Harranlı hemşerilerimiz ve ilçemize ziyarete gelen turistler ap ayrı bir Harran ile karşılaşacaklar. İmza attığımız yenilikçi projelerimizin teker teker tamamlanmasıyla tarihin, tarımın ve inanç turizminin önemli dönüm noktası olan Harran ilçemizi gelişmişlik seviyesi yüksek bir noktaya taşıyacağız. Ekiplerimizin özverili çalışmalarıyla projemizde sona doğru geldik. Halkımıza verdiğimiz sözlerimizi yerine getirmeye devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Çarşı projesinin tamamlanmasıyla yeni iş yerlerine geçecek olan Harranlı esnaf ise çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirdi. İlçe merkezinde yaşanan görüntü kirliliğinin ortadan kalkacağına ve derme çatma işyerlerinden kurtularak yeni yapılan işyerlerine geçecek olmalarının mutluluğunu yaşadıklarını belirten esnaflar, Özyavuz’a teşekkür ettiklerini söyledi.

TV Urfa

LEAVE A RESPONSE