GÜNCEL

‘Direnen Filistin’ isimli fotoğraf sergisi açıldı!

‘Direnen Filistin’ isimli Anadolu Ajansı muhabirlerinin çekmiş olduğu fotoğrafların yer aldığı serginin açılışı yapıldı.

Şanlıurfa’da Balıklıgöl Platformu’nda Anadolu Ajansı muhabirlerinin fotoğraflarının yer aldığı serginin açılışı düzenlenen törenle açıldı.

Hak-İş, Medya-İş ve Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Cemiyeti’nin paydaşları arasında bulunduğu serginin açılışına Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri, Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tahir Gülebak, Medya-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir ve çok sayıda davetli katıldı.

‘ZULMÜN, ACININ YANI SIRA DİRENÇ VAR’

Medya-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir, burada yaptığı konuşmada, “Dünya Filistin’de yaşanan zulme sessiz kaldı. Elbette orada yaşanan zulmü, ramazan ayının son haftasında bütün dünya duydu. Kimisinin işine gelmedi, kimisi duymazlıktan geldi, kimisi görmemezlikten geldi ama Türkiye Cumhuriyeti, devletiyle, vatandaşıyla bu zulmü gördü ve bu zulme gereken tepkiyi gösterdi. Bu süreçte aslında, dış basında işine gelmediği için görmedi yani ne Avrupa’da, ne Amerika’da bu çok fazla gündeme getirilmedi. Türkiye gördü ve gereken tepkiyi gösterdi. Anadolu Ajansı’nın bölgede çalışan muhabirleri yaşanan zulmü gündeme getirmek için yaralandı, canını tehlikeye attı. Fotoğrafları çekmek için çok çaba sarf ettiler. 93 fotoğraf var. Zulmün, acının yanı sıra direnç var. Gözlerindeki umut, inanç ortaya konuluyor. Namaz kılanlar, çocuklarını eğlendirmeye çalışanlar, yeni doğmuş bebeği hayata hazırlamaya çalıştıkları anlar var. Umutlarını kaybetmediklerini görüyoruz. Amacımız da bunu göstermek. Dünyaya duyurmak. İnşallah sergimiz amacına ulaşır.

TV Urfa

LEAVE A RESPONSE