GÜNCEL

Dereceye giren öğrencilere ödül verildi!

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor’ faaliyetinde dereceye giren öğrenciler tüm illerde eş zamanlı gerçekleştirilen çevrim içi törenle ödüllendirildi. 

‘1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor’ faaliyetinin ödül töreni bugün gerçekleştirildi.

‘1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor’ etkinliğinin lansmanı  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katılımıyla çevrim içi olarak gerçekleşti. 

Ödül töreninde bir konuşma yapan Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer, şunları söyledi:

“Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamında bulunan ilimizdeki 26 okulumuzda öğrenim gören öğrenciler ile Karaköprü Kazancı Bedih Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri arasında öğretmenleri rehberliğinde sanatsal bilgi ve deneyim aktarılması boyutlarında yapılan 2 aylık çevrim içi etkinlik tamamlandı. Etkinliğe ilimizde toplamda 157 öğrenci iştirak etti. Etkinlik,  öğrencilerimizin sanatsal üretim yapacak hale getirilmeleri, ortaya çıkacak ürünlerin online platformlarda sergilenmesi, derecelendirilmesi ve ödüllendirilmesi şeklinde hedef çıktıları bulunan bir faaliyet özelliği taşıması sebebiyle çok değerli. Mesleki ve teknik eğitim kurumlarımızda öğrenim gören öğrencilerimizin birçok alanda gelişimlerini desteklemenin güzel bir örneği bu etkinlik. Etkinliği yürüten tüm yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, etkinliğe katılan öğrencilerimizi tebrik ediyorum.”

Törende daha sonra resim ve müzik alanında dereceye giren 6 öğrenciye ödülleri ve teşekkür belgeleri takdim edildi. Her iki kategoride birincilere diz üstü bilgisayar, ikinci ve üçüncülere tablet hediye edildi. Karaköprü Kazancı Bedih Güzel Sanatlar Lisesi etkinlik katılımcısı öğrencileri ile öğretmenlerine Teşekkür ve Başarı Belgesi takdim edildi.

LEAVE A RESPONSE