GÜNCEL

AK Parti’den Dünya Çevre Günü için açıklama

AK Parti İl Başkanı ve teşkilat üyeleri, Dünya Çevre Günü nedeniyle bir araya geldi.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı Serdar İzol, Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçı Güven, Gençlik Kolları Başkanı Emre Karaçizmeli ve il teşkilatının katılımıyla Dünya Çevre Günü için basın açıklaması yapıldı.

Dünya Çevre Günü münasebetiyle basına açıklamalarda bulunan AK Parti Şanlıurfa Çevre, Şehir ve Kültürden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Serdar İzol, “Yüreklerimizde hissettiğimiz sorumlulukla 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde çevre gönüllüsü cemrelerle birlikte buradan çok güçlü bir mesaj veriyoruz: doğanın sahibi değil, bir parçası olduğumuz bilinciyle gelecek nesillerimize; yeşiliyle mavisiyle daha temiz bir çevre bırakmak, farkındalık ve duyarlılık sahibi bireyler yetiştirmek için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı ise buradaki açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“AK Parti ailesi olarak her birimiz bugün bir cemre olduk. Çevre bilinci uyandırma adına bugün bir araya geldik ve bir yeşil alan içerisinde çevre bilincini, yeşil bilincini biraz daha güçlendirmek için bir organizasyon gerçekleştirdik. Bizler elinizdeki ağacı kıyametin kopacağını bilseniz dahi dikin diyen bir peygamberin, bir nehrin bile kenarında olsanız suyu israf etmeyiniz diyen bir anlayışın ve temizlik felsefesini insanın maneviyatıyla beraber çevre unsurunu da katarak bize anlatan bir medeniyetin çocuklarıyız. Dolayısıyla biz bütün dünyanın en gelişmiş toplumlarından daha gelişmiş 1.400 yıl önce aşısını, mayasını almış bir inancın evlatları olarak bugün bir aradayız. Hepimiz birer cemreyiz. Çevre bilincini, çevremize anlatmakla mükellefiz bugün de bu sebeple bir araya geldik teşekkür ediyorum.”

TV Urfa

LEAVE A RESPONSE