GÜNCEL

Kırıkçı’nın girişimleriyle OSB elektirik sorunu çözülüyor.

AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Mart Ayı Genişletilmiş il Başkanları Toplantısında OSB Enerji Altyapı yatırımı hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan istediği desteği aldı. OSB’ye kesintisiz enerji sağlayacak proje 22 Haziran’da ihaleye çıkıyor.

Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’ye kesintisiz enerji sağlayacak proje 22 Haziran’da ihaleye çıkıyor.

AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Mart Ayı Genişletilmiş il Başkanları Toplantısında OSB Enerji Altyapı yatırımı hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan istediği desteği aldı. 

AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, OSB Müdürü Osman Oktay ve OSB yönetim kurulu üyelerinin  destek ve takipleri ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan beklenen cevap geldi. Şanlıurfa OSB’sinin elektrik sorununun çözülmesi için gerekli adımlar atıldı.

Sanayi Bakanlığı, Şanlıurfa OSB’nin elektrik sorununu çözülmesi adına bu ay ihaleye çıkacak. Şanlıurfa OSB bölgesine kesintisiz ve güvenilir enerji sağlamak amacıyla; 2.Kısım, İlave alan batı ve İlave alan doğu olmak üzere toplam 1.173 hektarlık alanın elektrik altyapı işine ait projeler tamamlanarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na sunulduğu öğrenildi. 22 Haziran günü yapılması planlanan ihale ile taraflar arasında sözleşme imzalanacak ve  işe başlanılacak.

LEAVE A RESPONSE