GÜNCEL

Yangınlar nedeniyle ertelendi!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yaptığı açıklamada, “Çıkan yangınlardan etkilenen ilçelerimizdeki işyeri ve sigortalıların sosyal güvenlik prim borçlarının ödeme sürelerini erteliyoruz” dedi.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, son günlerde çıkan yangınlar nedeniyle bir açıklama yaptı.

Adana, Antalya, Mersin, Osmaniye ve Muğla’daki işyeri ve sigortalıların sosyal güvenlik prim ödemelerini ertelediklerini bildiren Bakan Bilgin, sağlık raporları konusunda da önemli noktalara değindi.

Bakan Bilgin, konuşmasında şunları söyledi:

“Adana, Antalya, Mersin, Osmaniye ve Muğla illerimizde çıkan yangınlardan etkilenen ilçelerimizdeki işyeri ve sigortalıların sosyal güvenlik prim borçlarının ödeme sürelerini erteliyoruz. Yangınlardan etkilenen vatandaşlarımızın ilaçlarına erişimi için de gereken tedbiri aldık.

‘RAPORLAR GEÇERLİ SAYILACAK’

Kronik hastalığı olanların süresi biten raporları geçerli sayılarak ilaç ve tıbbi malzemeleri karşılanmaya devam edilecek. Evleri zarar gören vatandaşlarımız da en yakın Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne veya Sosyal Güvenlik Merkezine başvurarak ilaçlarını temin edebilirler.

‘DEVLETİMİZ SAHADADIR’

Yangından etkilenen tüm vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Devletimiz tüm kurumları ve imkanlarıyla sahadadır. Bu zor günleri el ele atlatacak, yaralarımızı birlikte saracağız.”

TV Urfa

LEAVE A RESPONSE