GÜNCEL

Viranşehir’de bitmeyen çile! Vatandaşlar römorkla su taşıyor!

Viranşehir ilçesinde suları akmayan vatandaşlar römorkla taşıdıkları suyla ihtiyaçlarını gideriyor.

Şanlıurfa’nın nüfus bakımından en büyük ilçelerinden biri sayılan Viranşehir’de vatandaşlar su sorunu nedeniyle şikâyetçi. Uzun süredir su sorunu yaşayan merkeze bağlı Yenişehir, Hürriyet ve Azadi Mahallesi’ndeki vatandaşlar kendi imkanlarıyla su sorununa çözüm bulmaya çalışıyor. 55-60 lira vererek römorklarla su ihtiyacını karşılamaya çalışan vatandaşlar nihai bir çözüm bekliyor.

BAYRAM SONRASI SÖZ VERİLMİŞTİ

Viranşehir ilçesinde uzun süredir gündemde olan su sorunu için Viranşehir Belediyesinin kuyu açma çalışmaları sürdüğü ancak şu ana kadar vatandaşların bu sorununu çözecek bir adımın atılmadığı kaydedildi. Su sorunu nedeniyle şikayetlerini Viranşehir Belediyesi’ne ileten vatandaşlar, yetkililerin bayram sonrası için çözüm bulunacağı yönünde kendilerine söz verdiğini belirtti. Yaz mevsiminde sularının olmaması nedeniyle zor günler geçirdiklerini dile getiren vatandaşlar kalıcı bir çözüm beklediklerini vurguladı.

2 AYDIR SU SIKINTISI YAŞANIYOR

Geçtiğimiz günlerde Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, üç mahalleyi besleyecek su kuyusunun sondaj çalışmalarının başladığını açıklamıştı. 2 aydır yaşanan su sıkıntısının geçici değil nihai bir şekilde çözüleceği yönünde bilgi veren Ekinci, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine bağlık ŞUSKİ ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını aktarmıştı.

TV Urfa

LEAVE A RESPONSE