GÜNCEL

Urfa’da HDP ve Gelecek heyetleri görüştü

HDP Şanlıurfa Eş Başkanları Ziya Çalışkan ve Çiğdem Karakeçili ile il teşkilatı üyeleri, Gelecek Partisi İl Başkanlığına iade ziyaretinde bulundu.

Şanlıurfa’da Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa Eş Başkanları Ziya Çalışkan ve Çiğdem Karakeçili ile il teşkilatı üyeleri, Gelecek Partisi İl Başkanlığını ziyaret ederek, Gelecek Partisi İl Başkanı Dr. Abdullah Yeşil ve teşkilat üyeleri ile görüştü.

HDP İl Başkanı Çalışkan ziyaretteki açıklamasında, “Bugün Gelecek Partisi İl Başkanı Dr. Abdullah Yeşil ve teşkilatını ziyaret ettik. Daha önce kendileri bizi ziyaret etmişlerdi. Ziyaretleri bizim için çok anlamlı bir ziyaretti. Ziyaretleri ve bugünkü ev sahipliği ve misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

YEŞİL, SERT ÇIKTI

Gelecek Partili Yeşil, buradaki açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

“HDP İl Başkanı Ziya Çalışkan, Eş Başkan Çiğdem Karakeçili ve yönetimi bugün bizleri ziyaret ettiler. Ziyaretleri için teşekkürler ediyorum. Bizim için Türkiye cumhuriyeti anayasasına göre kurulan her parti legaldir. Seçimle gelen seçimle gider. HDP’nin kapatılması kabul edilemez. Hiçbir partinin kapatılması kabul edilemez.”

TV Urfa

LEAVE A RESPONSE