GÜNCEL

Tüysüz: Savcıları göreve davet ediyorum

DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Avukat Ahmet Tüysüz, Hilvan ilçesinde yaşanan ve 13 yaşındaki S.K.’nın ölümüyle sonuçlanan olay için savcıları göreve davet etti.

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine ait havuzda 13 yaşındaki S.K. isimli çocuğun cankurtaran olmadığı için boğulduğu iddia edilmişti. Yüzme sezonunun yapıldığı günde böylesi acı bir olayın yaşanmasına ilişkin iddialar gündeme gelirken, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olay esnasında cankurtaranın savcılık ve emniyet incelemesinde yerinde bulunduğunun tespit edildiğini açıklamıştı. 

TÜYSÜZ: BU BÜYÜK VEBAL BU ZİHNİYETİN

Ancak bugün bu konu Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde gündeme gelirken, Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Şanlıurfa İl Başkanı Avukat Ahmet Tüysüz de sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak savcıları göreve davet etti. Tüysüz yaptığı açıklamada, “Liyakatı esas almayan ve işi ehline teslim etmek yerine akraba ve yandaşı işe yerleştirme zihniyeti başka insanların hayatlarına mal oluyor. Bu büyük vebal bu zihniyetin…Bu olayda ihmal suretiyle ölüme sebebiyet verme suçu var savcıları görevlerini yapmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

TV Urfa

LEAVE A RESPONSE