GÜNCEL

Şanlıurfa’da ‘normalleşme’ denetimleri başladı

Trafik Zabıta Şube Müdürlüğü ekipleri, yeni normalleşme dönemi ile birlikte şehir içi toplu taşıma araçlarında denetimler yaptı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı Trafik Zabıta Şube Müdürlüğü ekipleri, 1 Temmuz 2021 itibariyle başlayan “Normalleşme Dönemi” dolayısıyla şehir içi toplu taşıma araçlarında maske, mesafe ve temizlik konularında denetimler gerçekleştirdi.

Zabıta ekipleri, toplu taşımalarda denetimler gerçekleştirerek araç şoförlerine maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması konusunda uyarıda bulundu.

Kentin farklı noktalarında vatandaşların yoğun olarak kullandığı minibüs ve otobüslere yönelik denetim gerçekleştiren ekipler, şoförleri maskesiz yolcu alınmaması yönünde uyarırken, vatandaşlara ise yaklaşan kurban bayramı öncesi tedbirleri elden bırakmayarak “Bayramı ailelerimizle birlikte huzur içerisinde geçirelim” uyarısı yapıldı.

“Normalleşme Dönemi” öncesinde 65 yaş üstü vatandaşlar ile 18 yaş altı gençlerin toplu taşıma araçlarını kullanmaları kısıtlanırken 1 Temmuz’dan itibaren bu kısıtlama tamamen kaldırıldı.

TV Urfa

LEAVE A RESPONSE