GÜNCEL

Şahin başkan, Beyazgül başkanvekili olarak seçildi!

TBB 2021 Yılı Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yeniden TBB Başkanlığına seçildi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise başkanvekilliği görevine getirildi.

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) 2021 Yılı Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yeniden TBB Başkanlığına seçildi.

Pandemiden sonra yeni bir dünyanın kurulduğunu kaydeden Şahin, yeni dünyaya şimdiden hazırlanmak gerektiğine işaret ederek Türkiye Belediyeler Birliğinin bakanlıklarla iş birliği halinde yürüttüğü; Akıllı Şehirler, Yeşil Şehirler, Sıfır Atık, Gıdanı Koru; Sofrana Sahip Çık, Çocuk Dostu Şehirler gibi başlıklardaki çalışmalara değindi. TBB’nin eğitim faaliyetleri hakkında bilgiler paylaşan  Şahin, “Belediyeciliğin bir okulu yok. Büyük bir tecrübe istiyor. TBB olarak büyük bir eğitim ordusuyuz ve belediyecilerimiz için mütemadiyen eğitimler yapıyoruz. Dünya artık bilgi ekonomisini konuşuyor. Benim çok sevdiğim bir söz var; ‘Bilgi güçtür, iktidar yapar’. Medeniyetler tarihine baktığımızda kim o dönemin bilgisini elinde tutuyorsa o dünyanın sözünü söylüyor. Dünyanın 10. Büyük ekonomisi olma gibi bir hedefimiz varsa bilgi toplumu olmak zorundayız ve beşeri sermayeye yatırım yapmak zorundayız.” diye konuştu

Konuşmaların ardından kürsüye gelen TBB Genel Sekreteri Doç. Dr. Birol Ekici 2020 Yılı Faaliyet Raporuna ilişkin meclisi bilgilendirdi. Toplantı çerçevesinde gündem maddeleri görüşülerek oy birliğiyle karara bağlandı. Görüşmelerin akabinde encümen üyelerinin seçimine geçildi. Yapılan oylama neticesinde mevcut encümen üyeleri yeniden göreve seçildi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin TBB Başkanlığına seçilirken, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise TBB Başkanvekilliğine seçildi.

TV Urfa

LEAVE A RESPONSE