GÜNCEL

HÜDA PAR’dan Büyükşehir binası için flaş çağrı!

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkan Özaslan, yıkım kararı alınan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin öksüz ve yetim öğrenciler için ücretsiz öğrenci yurduna dönüştürülmesini talep etti.

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan; Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin halihazırda kullandığı mevcut binanın yıkılmamasını, bunun yerine yetim ve öksüz çocuklar için ücretsiz bir öğrenci yurduna dönüştürülmesi için çağrıda bulundu.

Özaslan; “Ortaokul, lise ve üniversitede okuyup barınma ihtiyacı duyan yetim ve öksüz öğrenci kardeşlerimiz bu yurtta konaklasınlar. Ayrıca; bu yurtta kalacak olan öğrencilerimizi LGS ve YKS gibi sınavlara hazırlamak için ücretsiz ders veren bir öğretim kurumu haline getirelim. Bu öğrencilerimize ücretsiz ders verecek, sosyal sorumluluk bilincine sahip sayısızca gönüllü öğretmenler de bu memlekette mevcuttur” dedi.

Özaslan; “Bu öğrenci yurdunu derslik, kütüphane, spor salonu ve teknolojik donanıma sahip ideal bir eğitim kurumuna çevirelim. Yetim ve öksüz çocuklarımızın geleceği için hayırsever vatandaşlarımızın da maddi katkı sağlayacaklarına inanıyorum” dedi.

‘BU BİNA HALKIN BİNASIDIR’

Özaslan; “Bu bina halkın binasıdır ve yine halkın çocukları için kullanılmalıdır. Böyle bir projenin yürürlüğe girmesi için tüm yerel idarecilerin, siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının, medya mensuplarının ve tüm Urfalı kardeşlerimin destek vereceklerine eminim ve herkesten yetim ve öksüz çocuklarımızın geleceği için destek talep ediyorum…” dedi.

Tv Urfa

LEAVE A RESPONSE