GÜNCEL

Bayraktar Urfa için konuştu: Son verilmezse zarar kaçınılmaz!

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Şanlıurfa’daki elektrik kesintilerine ilişkin olarak yaptığı açıklamada kesintilerin sürmesi halinde üreticilerin zararının kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, başta Şanlıurfa olmak üzere Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki kuraklığın bölge çiftçilerini zor durumda bıraktığını belirtti. Kuraklığın etkisini iyice hissettirdiği bir dönemde yaşanan elektrik kesintilerine değinen Bayraktar kesintilerin devam etmesi halinde çiftçinin büyük bir darbe alacağını söyledi.

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Bayraktar, “Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yaşanan elektrik kesintileri bölgedeki üreticilerimizi zor durumda bıraktı. Karşılaşılan bu yanlış uygulamayla ilgili olarak Şanlıurfa Ziraat Odaları Başkanları ortak bir basın açıklamasıyla mağduriyetlerini kamuoyuna duyurdular” dedi.

‘BÜYÜK BİR DARBE OLUR’

Şanlıurfa’daki oda başkanları tarafından aktarılan çiftçilerin durumuna ilişkin de bilgi veren Bayraktar, oda başkanlarının kesintilere derhal son verilmesini istediklerini belirtti.

Bayraktar, “Oda başkanları kesintilerin devam etmesiyle hem Şanlıurfa ekonomisi hem de kuraklıktan daha sırtını doğrultamayan çiftçinin büyük bir darbe alacaklarını belirtti. Kesintilere derhal son verilmesini istediler. Kesintilere son verilmezse üreticilerimizin zarar edeceği kaçınılmaz” ifadelerine yer verdi.

TV Urfa

LEAVE A RESPONSE