GÜNCEL

Aktaşoğlu ile Cafer arasında tarım arazileri tartışması!

AK Parti Şanlıurfa İl Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Aktaşoğlu, birinci derece tarım arazileri konusunda yaptığı açıklamada, “Hepimiz suçluyuz, kimimiz az, kimimiz çok” ifadelerini kullandı.

AK Parti Şanlıurfa İl Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Aktaşoğlu, Rize ve Artvin’de yaşanan sel felaketine ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Dere yatağına ve tarım arazilerine yapılanların yanlış olduğunu ve bunun doğa tarafından tepkiyle karşılandığını aktaran Aktaşoğlu, paylaşımında,

“Tabiatta tesadüf diye bir olay yoktur. Dün #Artvin  ve bugün #Rize  deki sel felaketlerin sebeplerini göz ardı edersek. Her zaman bu tip acılarla karşılaşmamız kaçınılmaz olur. Dere yatağına meskun mahalin, Tarım Arazilerine de yapılmayacağı gibi. Tabiat anaya yanlış olmaz” dedi.

CAFER, AK PARTİ’Yİ ELEŞTİRDİ

Aktaşoğlu’nun bu paylaşımının altına yorum yapan Şanlıurfa Belediyesi Saadet Partisi Eski Meclis Üyesi Mehmet Cafer ise AK Parti’nin yaptıklarını eleştirdi. Cafer, “Akp 20 yılda rant uğruna her konuda bu ülkeye yapmadığı yapamadığı hasar kalmadı yeryüzünde…” ifadelerini kullandı.

AKTAŞOĞLU: MİLLİ GÖRÜŞÇÜ PARTİMİZİN DÖNEMİNDE DE OLDU

Cafer’in bu paylaşıma cevap veren Aktaşoğlu, Şanlıurfa’daki birinci sınıf tarım arazilerinin Milli Görüşü temsil eden partiler tarafından da imara açıldığını öne sürdü. Aktaşoğlu, “İlimizin 1. Derece Tarım Arazilerinin İmara açılması ne yazık ki Milli Görüşçü partimizin döneminde de oldu. Eski Oto Alım Satım, eski Hal Pazarı, Bamyasuyu, koşu Meydanı, Stadyum, Sırrın, Yenice… Mesele hepimiz suçluyuz, kimimiz az, kimimiz çok” ifadelerini kullandı.

TV Urfa

LEAVE A RESPONSE