GÜNCEL

Aile hekimleri istifanın eşiğinde! İş bırakmaya ve mitinge hazırlanıyorlar

Sağlık Bakanlığı tarafından şartlı ödeme yapılacağı belirtilen aile hekimleri istifa dilekçesini hazırladı. Önce iş bırakma eylemi gerçekleştirecek olan aile hekimleri ardından Ankara’da miting yapacak.

Sağlık Bakanlığı koronavirüsle mücadelede ön safta yer alan sağlık çalışanları için ek ödeme yapılacağını açıklamıştı. Ancak Sağlık Bakanlığı bazı branşlara ödeme yaparken, aile hekimlerine herhangi bir ödeme yapmadı. Bakanlık belli şartlar altında aile hekimlerine ödeme yapılacağını açıkladı. Bakanlığın bu tutumuna karşı seslerini günlerdir duyurmaya çalışan aile hekimleri istifanın eşiğine geldi. 

İSTİFA DİLEKÇESİ VERENLERİN SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Tüm, Türkiye genelindeki aile hekimlerinin bir araya geldiği eylemde iki gün içinde 850 tane istifa dilekçesi toplandı. Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonunun son verilerine göre bu rakam şu ana kadar bin 500’e yaklaşmış durumda. Aile hekimlerinin bir sonraki eylemleri ise iş bırakma olacak. Aile hekimleri sorunlarının çözülmemesi durumunda 16 Ağustos ile 17 Ağustos tarihleri arasında birer gün iş bırakacak. Bu eylemden bir gün sonra başkent Ankara’da toplanacak olan aile hekimleri miting düzenleyecek.

TV Urfa

LEAVE A RESPONSE